Co Leczę?

- Zespoły Bólowe Kręgosłupa 

- Dysfunkcje Czaszkowo-    Żuchwowe 

- Wady Postawy i Skoliozy 

- Dyskopatie i Zmiany Zwyrodnieniowe 

- Staw Skroniowo-Żuchwowy 

- Zespół Mięśniowo-Powięziowy 

- Rwę kulszową i udową 

- Uszkodzenia nerwów i mięśni 

- Stany pooperacyjne

Zapraszam do nowego:

 

CENTRUM REHABILITACJI w Pietrzykowicach

 

 

 

 

O mnie


   Nazywam się Jarosław Gorzałek, jestem specjalistą rehabilitacji ruchowej i zajmuję się tą dziedziną medycyny już blisko 25 lat. Zaraz po studiach rozpocząłem pracę w oddziale rehabilitacji Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. Z perspektywy czasu sądzę, że to właśnie ten okres pracy pozwolił mi uzyskać szersze spojrzenie na zagadnienia związane z szeroko rozumianą rehabilitacją (fizjoterapią). Przekrój pacjentów od Mózgowego Porażenia Dziecięcego przez Udary Mózgu i Paraplegie, do przypadków mniej cierpiących, jak Wady Postawy wymusił wielokierunkowe doskonalenie zawodowe. Po uzyskaniu specjalizacji pierwszego stopnia moje zainteresowania skupiały się na dolegliwościach odkręgosłupowych. Wtedy też intensywnie się szkoliłem w podspecjalności terapia manualna. Moja sytuacja rodzinna spowodowała, że przeprowadziłem się na Śląsk, a potem do Bielska-Białej. Po kilku latach pracy i doskonalenia zawodowego uzyskałem drugi stopień specjalizacji i tytuł specjalisty rehabilitacji ruchowej. Kontakt z wieloma pacjentami, a także lekarzami spowodował ugruntowanie mojej pasji zawodowej związanej z Zespołami Bólowymi Kręgosłupa, a także skierował moje zainteresowania w stronę neurologii i dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych, ze szczególnym uwzględnieniem stawu skroniowo-żuchwowego. 

W 2007 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Moja rozprawa doktorska była związana z medycyną sportową. Aktualnie zajmuję się pracą z pacjentami, wcześniej prowadziłem działalność naukowo-dydaktyczną, jako adiunkt, na Wydziale Fizjoterapii WSA w B-B. 

Pracowałem w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacji, a także w oddziałach neurochirurgicznym, reumatologicznym i ortopedii urazowej i sądzę, że zdobyte tam doświadczenie zapewnia pacjentom wysoki poziom rehabilitacji w gabinecie. Kwalifikacje zawodowe są również potwierdzone dyplomami i certyfikatami z  licznych kursów, i są wywieszone w gabinecie. Szczególnie zapraszam osoby ceniące indywidualne i specjalistyczne leczenie.

Zapraszam na specjalistyczną rehabilitację (fizjoterapię) masaż terapię manualną do Centrum Rehabilitacji w Pietrzykowicach